par kursiemreflektantu reģistrācija  programmēšanas sākumnodaļa (4- 8. klases) programmēšanas pamatnodaļa<br>(8.-12.klases)Kursu darbsolimpiādes
par kursiem >
     Niklauss Virts, viens no visslavenākajiem un godājamākajiem domātājiem informātikas pasaulē, informātikas pasniegšanas starptautiskās konferences ITiCSE atklāšanā, kas notika Aarhusā, ir teicis sekojošo: “Kas attiecās uz mūsu priekšmetu – informātiku un programmēšanu,- tad mācību iestādes galējam uzdevumam jābūt daudz plašākam nekā tikai kādas konkrētas programmēšanas valodas iemācīšana. Tam jābūt ne mazākam kā mākai projektēt artefaktus grūtu uzdevumu risināšanai. Reizēm to sauc par konstruktīvās domāšanas mākslu... Programmēšana, iespējams, ir postindustriālās ēras pats nozīmīgākais jaunais mācību priekšmets.”
     Faktiski šādā kontekstā arī darbojās „Progmeistars” datorkursi. Kursi ir dibināti 1991.gadā. (Līdz 2000. gadam kursi bija “Fortek” nodaļa.) 6.-12.klašu skolēni un vidējo izglītības iestāžu audzēkņi parasti mācās no 2 līdz 6 gadiem. Pamatnovirzieni ir: programmēšana, tīklu administrēšana, internet-tehnoloģijas, sagatavošanās olimpiādēm, papildnodarbības matemātikā.
      Galvenais uzdevums - skolēnu apmācība ar vispārējās programmēšanas metodēm, algoritma sastādīšanas un analīzes iemaņām. Pie tam, tiek ņemta vērā darba ar skolēniem specifika: neatkarīgi no tā, vai skolēns kļūs par programmētāju vai nē, viņam tiek piedāvāti aizraujoši, domāšanu attīstoši uzdevumi. Tikai pārvaldot programmēšanas pamatus, kas ir nenovecojošas zināšanas, topošais programmētājs spēs veiksmīgi dzīvot ātri mainīgajā datorpasaulē un pats attīstīt šo pasauli.
     Apmācība kursos notiek lietišķa nodaļā, sākumnodaļā un pamatnodaļā, kā arī lektorijā. Grupās ir no 9 līdz 11 cilvēkiem.
     Uzņemšana notiek 3 reizes gadā: janvarī, maijā un septembrī.
     Šodien kursos mācās vairāk nekā 600 cilvēku, tai skaitā no Jelgavas, Olaines, Jūrmalas, Ogres.
     Par darbu ar skolēniem pasniedzēji Sergejs Meļņiks un Vladimirs Ļitvinskis ir apbalvoti ar Latvijas Ministru Kabineta prēmijām. Kursi vairākkārt saņēma Izglītības un Zinātnes Ministrijas pateicības.
      Valdes priekšsēdētājs: Kaņevskis Aleksandrs, Dr. math.
      Valdes loceklis, vadošais pasniedzējs: Sergejs Meļņiks.
     
      Pasta adrese: SIA “Progmeistars”, Pulkveža Brieža 6-1, Rīga, LV-1010, Latvija.
     Juridiskā adrese: tā pati.
     Reģistrācijas numurs: 40003493754
     Bankas rekvizīti: Swedbank, LV31HABA0001408055255
      Telefons: 67336035, 26428902, 28605451
      E-mail: kursi@progmeistars.lv
     

par kursiem | jaunumi | programmēšanas pamatnodaļa
(8.-12.klases)
| programmēšanas sākumnodaļa (4- 8. klases)
olimpiādes | jautājumi un atbildes | foto | uz galveno
Copyright © 1999-2012 SIA Progmeistars. All rights reserved.