par kursiemreflektantu reģistrācija  programmēšanas sākumnodaļa (6- 8. klases) programmēšanas pamatnodaļa<br>(8.-12.klases)Kursu darbsolimpiādes
jaunumi >
Liels panākums BOI-2005!10.06.2005 14:47
     Fotogrāfijas mums laipni nodeva S.Pogorelovs
      No 5. līdz 9.maijam Lietuvas pilsētā Pasvalys notika informātikas starptautiskā olimpiāde «BALTIC OLYMPIAD IN INFORMATICS, May 5-9, Pasvalys, Lithuania». Olimpiādē piedalījās 46 skolnieki no 8 valstīm. Viesi: Vācija, Dānija, Izraēla, Latvija, Polija, Somija, Igaunija. Ar saimnieka tiesībām no Lietuvas piedalījās divas komandas.
     


      No kreisās uz labo (prg, elit.gr. – nozīmē, ka šis skolnieks ir mūsu elites grupas kursants, kurā pasniedz S.Meļņiks, prg – vienkārši mūsu kursants): Mārtiņš Opmanis un Artūrs Žogla – komandas vadītāji, Igors Stepanovs (prg, elit.gr), Oļegs Urziks (prg, elit.gr), Sergejs Beļajevs (prg.), Iļja Tjurins, Artūrs Sengiļejevs, Sergejs Pogoreovs (prg, elit.gr). B
     

     Mūsu komandas sastāvā bija četri skolnieki no Rīgas, viens liepājnieks un viens daugavpilietis. Olimpiādes rezultāti ir sekojoši
     
Valsts


Vācija
Dānija
Izraēla
Latvija
Lietuva
Polija
Somija
Igaunija
Dalībnieku
skaits
komandā

5
5
3
6
6+6
6
5
6
Zelts


1


2

1


Sudrabs


2

1
1

4Bronza


1

1
2
3
1
2
3

     Mēs apsveicam zēnus ar panākumiem. Detalizēti mūsu rezultāti ir sekojoši:
     
Vārds, uzvārds
Oļegs Urziks (prg, elit.gr)
Sergejs Pogoreovs (prg, elit.gr)
Igors Stepanovs (prg, elit.gr)
Sergejs Beļajevs (prg.)
Iļja Tjurins
medaļa
zelts
zelts
sudrabs
bronza
bronza

      Mēs palūdzām Sergeju Pogorelovu pastāstīt par šo olimpiādi.
     „Komandā mēs bijām seši. Šogad pavisam tika izcīnītas četras zelta medaļas, no kurām mēs dabūjām divas. Vēl vienu ieguva Filips Voļskis no Polijas un vēl vienu Ēriks Pancers no Vācijas. Izbraucām no Rīgas 5.maijā ap pulksten 10 no rīta ar reisa autobusu līdz Pasvalisai, un apmēram pulksten 12 atbraucām. Pasvalisa – ļoti maza pilsētiņa, iedzīvotāji to sauc par ciemu. Tajā dzīvo ne mazāk par 10 tūkstošiem cilvēku. Mēs dzīvojām viesnīcā, bet olimpiāde notika vietējā ģimnāzijā. Šī ģimnāzija slavena ar savu kultūras muzeju.
     Mēs dzīvojām trīsvietīgos numuros. Tā kā viesnīcu vairs neapkurināja, tad papildus vēl iedeva pa vienai vilnas segai. Es biju vienā numurā ar Igoru un Oļegu. Pārējie zēni – blakus numurā. Atbraukšanas dienā uzreiz aizveda pusdienās. Baroja visu laiku labi. Bija pat cepa zivi folijā, un tieši tā to arī pasniedza galdā: pirkstus varēja aplaizīt, vienkārši lieliski.
     Jau 5.maijā bija treniņš. Olimpiāde notika trijās datoru klasēs ar normāliem kompjiem un labiem monitoriem. 5.maija vakarā mēs vēl izskatījām savus konspektus.
     Olimpiādes pirmajā dienā mums piedāvāja ļoti vieglus uzdevumus. Es savācu 250 punktus no 300, bet Oļegs – visus 300. Uzdevumi bija pazīstami: līdzīgus analizējās ar Meļņiku. Otrajā dienā uzdevumi bija grūtāki, īpaši salīdzinot ar pirmo dienu. Es savācu 220, bet Oļegs 200. Ērikam (Vācija) summā sanāca 510 punkti, Filipam (Polija) – 590, Oļegam – 500, man – 495. Filipam (viņš mācās 11.klasē) tas bija jau trešais zelts. Divus citus viņš „nopelnīja” iepriekšējās starptautiskajās olimpiādēs. Vispār Polijas komanda atbrauca atjaunotā sastāvā, izņemot pašu Filipu, jo viņi nolēma patrenēt jaunos. Vāciešiem nekad nav bijusi īpaši spēcīga komanda, bet tagad atradās cilvēks.
      Mēs labi pavadījām brīvo laiku. Piektdien vakarā bija koncerts. Sestdien vakarā olimpiādes dalībniekus aizveda vakariņās uz kādu kafejnīcu, kuru mēs, starp citu, ievērojām pa ceļam no Rīgas. Virtuve šajā kafejnīcā vienkārši lieliska. Pēc vakariņām mums sarīkoja nelielu ekskursiju pa muzeju, kas atgādināja Rīgas etnogrāfisko. Pēc tam mēs klausījāmies senlaicīgas dziesmas, saķērušies rokās dejojām ap ugunskuru.
     

     
Kam ir labi pie ķēdes?

     Ar citu komandu dalībniekiem es sarunājos angļu, krievu un vācu valodā. Lai gan vācu valodu pārvaldu sliktāk nekā angļu, bet ar vāciešiem sapratāmies. Starp citu, angļu valodu zināja visi dalībnieki. Interesanti par savu sadzīvi stāstīja zēni no Dānijas. Viens no dāņiem, pēc mūsu kritērijiem viņš mācās 11.klasē, pastāstīja, ka viņam ir sava hostinga kompānija. Lai gan 75% peļņas aiziet nodokļos, bet tas, kas paliek, ir pietiekoši. Turklāt Dānijā ir ļoti spēcīga sociālā aizsardzība.
     8.maijā mums bija gara ekskursija: vispirms braucām uz Paņevežu, pēc tam pārsēdāmies uz šaursliežu dzelzceļu, aizbraucām līdz galam un atgriezāmies atpakaļ. Te mums sarīkoja „jautru” teatralizētu izrādi: vagoniņā iebruka cilvēki ar zobeniem un vieglā, nepiespiestā formā noaurojās, ka tā esot aplaupīšana... Pēc tam bija šašliki svaigā gaisā, nedaudz mājas alus. Mēs nedaudz „padraiskojāmies”: mēģinājām staigāt ar koka kājām, vilkām tauvas utt. 9.maijā atgriezāmies mājās.”.
     

par kursiem | jaunumi | programmēšanas pamatnodaļa
(8.-12.klases)
| programmēšanas sākumnodaļa (6- 8. klases)
olimpiādes | jautājumi un atbildes | foto | uz galveno
Copyright © 1999-2012 SIA Progmeistars. All rights reserved.